• Edicto listado de calificaciones obtenidas en el primer ejercicio. 

Formulari de cerca

Programa d’actes 2018 de Junta Local Fallera
2/03/2018

DIUMENGE 25 DE FEBRER: CRIDA

A les 11:30h concentració de les set comissions del poble a la plaça Martínez Beneyto per a realitzar la tradicional cercavila per les rodalies del poble fins a aplegar a la plaça de la Constitució.

A les 12:30h des del balcó de l’ajuntament donem pas al començament de les festes josefines amb la crida de les set Falleres Majors de les comissions falleres del nostre poble.

 

DISSABTE 3 DE MARÇ: EXALTACIÓ DE LES FALLERES MAJORS DE LES SET COMISSIONS FALLERES.

A les 17:15h concentració de la Junta Local Fallera en la plaça Inmaculada.

A les 17:30h Junta Local Fallera passarà per cada casal a recollir a les Falleres Majors de les distintes comissions per a anar tots junts al Centre Cultural.

A les 19:00h començarà l’acte d'exaltació de les Falleres Majors al Centre Cultural de Massamagrell.

 

DIUMENGE 4 DE MARÇ: MARXA FALLERA I EXPOSICIÓ DEL NINOT.

A les 11:00h es dispararà una carcassa per a indicar a les set comissions que poden eixir dels seus casals en direcció a la plaça de la Constitució.

A les 11:30h començarà l’acte de la marxa fallera.

Després de finalitzar la marxa fallera, començarem l’acte de l’exposició del ninot. En finalitzar, farem un vi d’honor.

 

DISSABTE 10 DE MARÇ: CAVALCADA DEL NINOT.

A les 17:00h concentració de les set comissions en Botánico Cabanillas, inici de l’acte a les 18:00h.

Recorregut: Botánico Cabanilla, Bonaire, Avinguda Serra, Avinguda Naquera, Juan Fuster, Avinguda Magdalena, Carrer Sol, Ausiàs March, Carrer Progrés, Avinguda Major, Obispo Amigo, i Plaza Constitució.

 

DIVENDRES 16 DE MARÇ: ENTREGA DE PREMIS ALS MONUMENTS FALLERS.

A les 18:00h concentració en la plaça de l’ajuntament per fer entrega dels premis obtinguts pels monuments fallers. Es farà entrega dels guardons de millor ninot indultat infantil i major, i d’ingeni i gràcia dels monuments infantil i major. També dels premis obtinguts segons els criteris dels jurats acollits al nostre poble tal com acostumen, del primer al setè per als monuments infantils i grans.

 

DIUMENGE 18 DE MARÇ: OFRENA A LA MARE DE DÉU DELS DESEMPARATS.

A les 17:15h concentració de les quatre comissions falleres: Rei En Jaume, Mas de Grell, La Raval i Les Casetes.

A les 17:30h inici de l’ofrena pel recorregut, fins a aplegar a l’església de Sant Joan Evangelista.

A les 17:45h concentració de les tres comissions falleres: Tro, l’Amistat i Plaza Inmaculada.

Recorregut: Avinguda Valencia, Carrer del Sol, Carrer Ausiàs March, Carrer Progrés, Avinguda Major, Carrer Pobla de Farnals, Carrer Correos i plaça de la Constitució.

 

DILLUNS 19 DE MARÇ: MISSA EN HONOR A SANT JOSEP

A les 11:00h concentració en Avinguda Magdalena per tal de donar inici a la cercavila.

A les 11.30h. Des d’aquest punt es farà la cercavila fins a l’església de Sant Joan Evangelista.

A les 12:00 començarà la missa en honor a Sant Josep.

En finalitzar la missa, anirem tots junts a la plaça de la Noria per a disparar la Mascletà.

A les 23:30h es donarà fi a les festes falleres cremant cadascun dels set monuments fallers segons l’ordre obtingut, començarà la sèptima falla classificada i acabarem la nit de la cremà amb la primera classificada.

  • FMI. Falla Mas de Grell: Lucía Sánchez Cozar
  • FM. Falla Mas de Grell: Nuria Gómez Redondo
  • PI. Falla Mas de Grell: Carlos Mateo Nogueras
  • P. Falla Mas de Grell: Aitor Varas García
  • FMI. Falla Rei En Jaume: Aitana Guillén Galán
  • FM. Falla Rei En Jaume: Ángela Sancho Del Fresno
  • PI. Falla Rei En Jaume: Adrián Ponce Ros
  • P. Falla Rei En Jaume: Sergio Peiró Romero
  • FMI. Falla Plaça Immaculada: Joanna Herrera Ortega
  • FM. Falla Plaça Immaculada: Mª Carmen Moreno Sandoval
  • PI. Falla Plaça Immaculada: Marc Gómez Sánchez
  • P. Falla Plaça Immaculada: José Verdú Rodríguez
  • FMI. Falla L'Amistat: Elena Esteve Navarrete
  • FM. Falla L'Amistat: Jessica Orero Sánchez
  • P. Falla L'Amistat: Carolina Carot Domingo
  • FMI. Falla Les Casetes: Sara Gimeno Barcos
  • FM. Falla Les Casetes: Laura Casaña García
  • PI. Falla Les Casetes: Ángel Monsalve Bonillo
  • P. Falla Les Casetes: Pedro López Martínez
  • FMI Falla La Raval: Lucía Orón Benito
  • FM. Falla La Raval: Ana Llistó Juan
  • PI. Falla La Raval: Iván Zaragozá Ros
  • P. Falla La Raval: Amparo Sanmiguel Meliá
  • FMI. Falla El Tro: Laia Fernández Dolz
  • FM. Falla El Tro: Ana Celma Olivares
  • PI. Falla El Tro: Pau Fenollosa Fernández
  • P. Falla El Tro: José Manuel Millán Camps